Shpata islame nuk është shpatë prej çelikut

Shko poshtë

Shpata islame nuk është shpatë prej çelikut

Mesazh nga Haris prej Tue Jan 27, 2009 8:52 pm

shpata e islamit goditi thellë brenda në zemrën time.

" Shpata islame nuk është shpatë prej çelikut. E di këtë nga
eksperienca, sepse shpata e islamit goditi thellë brenda në zemrën
time. Ajo nuk solli vdekje, por një jetë të re, një vetëdijësim dhe
një zgjim se kush jam unë, dhe për çfarë jam këtu".

Kjo është një thënie e artë e Ahmet Holt-it, i konvertuar në fenë Islame


Shkëputur nga libri " Të tjerët për Islamin"
Të Ajni Sinanit
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 25
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Besim

Mesazh nga besiii prej Sun Apr 05, 2009 12:05 am

Shummm mire

besiii
Gold Member
Gold Member

Numri i postimeve : 75
Age : 23
Location : Kosova
Registration date : 27/01/2009

Shiko profilin e anëtarit http://besimsokoli.piczo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi