Volkswagen Tiguan shpallet automjeti i vitit

Shko poshtë

Volkswagen Tiguan shpallet automjeti i vitit

Mesazh nga b3saR prej Sat Apr 04, 2009 3:14 am


Lexuesit e revistës "AutoBild Allrad" edhe këtë vit e kanë shpallur Tiguanin si – automjetin e vitit të Allrad.
Plasmani i jashtëzakonshëm i këtij automjeti shihet edhe nga statistika e numrit të automjeteve të regjistruara në Gjermani, e cila vërteton se Volkswagen Tiguan për disa muaj rresht është më i bindshmi në këtë segment të automjeteve të terrenit.

Tiguan e ka fituar shpërblimin në kategorinë e "Automjeteve sportive dhe të terrenit deri në 40.000 euro“ i cili është dhënë në Lepzig në panairin e automjeteve (AMI) ku deri më 5 prill Volkswagen do të ketë premierën e Golf GTD dhe premierën gjermane të modelit të ri Polo.

b3saR
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 32
Age : 25
Registration date : 19/12/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.vizioni.ace.st

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi