Edhe një celular i bazuar në Android

Shko poshtë

Edhe një celular i bazuar në Android

Mesazh nga Benjamin prej Fri Jan 30, 2009 5:52 am


Kompania pak e njohur për ne, General Mobile, ka për synim që në panairin e tretë GSM në Barcelonë të paraqes vizionin e vet të telefonit të mençur të bazuar në sistemin operativ Android nga Google.
Emërtimi zyrtar i pajisjes është DSTL1, e pasi që kompania General Mobile kryesisht prodhon celularë me nga dy kartela SIM, ashtu edhe ky celular do ta ketë këtë mundësi.

Në të gjendet edhe ekrani i ndjeshëm në prekje me diagonale prej tre inçësh dhe rezolucion 400x240 piksela si dhe kamera me rezolucion prej pesë megapikselash dhe blicin LED.

Nga mundësitë tjera vlen të veçohen 4 GB hapësirë për ruajtje të dhënave, lidhja WiFi si dhe procesori Marvell i cili punon në taktin 624 MHz.


Çmimi tani për tani mbetet i panjohur.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi