Filloi prodhimi i Ford Focus RS

Shko poshtë

Filloi prodhimi i Ford Focus RS

Mesazh nga Haris prej Tue Jan 27, 2009 9:40 pm


Filloi prodhimi i Ford Focus RS
Njësia e parë serike e të shumëpriturit Ford Focus RS ka dalë ditë më parë nga shiriti prodhues i fabrikës në Gjermani.

Me motor 2.5 litërsh turbo-benzinë, Focus zhvillon rrafsh 300 kuaj fuqi së bashku me momentin më të madh rrotullues prej 440 Nm.

Automjeti sportiv nga prodhuesi Ford shpejtësinë prej 100 kilometrash në orë e arrin për 5.9 sekonda derisa ajo maksimale e tij është 263 km/h.
Shitja në Evropë nis në fillim të muajit mars, derisa pritjet janë që më shumti të shitet në Gjermani dhe Zvicër.
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 25
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi