Atmosfer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Toshiba netbook me disk SSD

Shko poshtë

Toshiba netbook me disk SSD Empty Toshiba netbook me disk SSD

Mesazh nga Haris Tue Jan 27, 2009 9:39 pm

Toshiba netbook me disk SSD F.0122150811514_m
Toshiba netbook me disk SSD
Toshiba ka rifreskuar netbook-un e vet me emrin NB100. Risi në ofertë është SSD-ja prej 64-gigabajt në vend të disqeve klasike me pllaka rrotulluese të cilët janë paraqitje më e shpeshtë në botën e netbook-ëve.

Modeli i ri bart shenjën dalluese NB100HF. Shfrytëzimi i SSD-së me shpejtësi të rritur të qasjes së dhënave sjell dhe periudhë më të madhe të autonomisë – kohëzgjatje të baterisë së deklaruar në pesë orë. Në vend të sistemit operativ Windows XP i cili është ofruar deri më tani në këtë netbook, tani e tutje ata do të pajisen me Vista Home Basic.

Modeli i dytë në ofertë bart shenjën dalluese NB100H, e në vend të SSD-së vjen me disk të fortë prej 160 gigabajt. Ky version i laptopit shitet me Windows XP Home, përderisa kohëzgjatja e baterisë thuhet të jetë 3.7 orë.
Toshiba netbook me disk SSD Toshibaaa
Specifikat tjera janë identike. Është integruar procesori 1.6 GHz Atom N270 nga Intel, një gigabajt të memories punuese dhe ekran me rezolucion 1.024 x 600 piksela me ndriçim LED të prapavijës. Dimensionet i ka me përmasa prej 225 x 190. 5 x 29.5-33 milimetra, derisa peshon një kilogram.

Çmimet ende nuk janë bërë të njohura për publikun
Haris
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 31
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
Toshiba netbook me disk SSD Left_bar_bleue20/40Toshiba netbook me disk SSD Empty_bar_bleue  (20/40)

http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi