Si ta shpejtesojm rrjetin?

Shko poshtë

Si ta shpejtesojm rrjetin?

Mesazh nga Haris prej Tue Jan 27, 2009 6:05 am

Hey njerz kshtu pra spo hupii kohe shum shkojm...ky trick osht me rrit shpejtesin e rrjetit ose kur keni nevoj najsen me downloadu e qashtu...pra Kliko tek Start -meniheri e klikon-RUN - Codi:gpedit.msc masanej disa seconda prisni dhe...kilo tash te Computer Configuration shkojm Adiministrative Templates pastaj:
Network -masanei:QoS Packet Scheduler
klikoj 2here mbi Limit reservable bandwith
aktivizojm aty Enabled edhe e bojm aty 100 ju garant e keni 20 e te nelt po 100 esht MAX.Dhe krejt esht ne rregull....nese keni ndonje pyetje mereni add timen edhe me pyetni rreth ktij Triscku. haris_durguti@hotmail.com
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 25
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi