Al-Kaida pa portale

Shko poshtë

Al-Kaida pa portale

Mesazh nga Emir prej Thu Oct 23, 2008 10:51 amDy portalet e mëdha të internetit me të cilat shërbehet Al-Kaida dhe grupet e ndërlidhura me të edhe më tutje janë të bllokuara. Kanë kaluar gjashtë javë qëkur, në shtatë-vjetorin e sulmeve në Amerikë, ato janë bllokuar.
Portali Al-ekhlaas.net, i cili për një kohë të gjatë ka qenë i dedikuar për publikimin e porosive të Bin Ladenit në internet dhe ndihmësit të tij Ayman Muhammad Rabaie al-Zawahiri (si dhe grupeve xhihade në Irak, në Afganistan e në Somali, tani nuk ka qasje.

Kur tentohet që të hapet paraqitet emri i ofruesit të tij të shërbimeve Joker.com i cili ua ofron vizitorëve potencial.

Alhesbah.net, portali tjetër i Bin Ladenit, është tërësisht jooperativ.

Me mbylljen e këtyre dy portaleve është zvogëluar dukshëm mundësia e Al-Kaidas që të publikojë porositë e saj të cilat qarqet xhihade i përcjellin me kujdes, derisa përdoruesit e internetit i komentojnë me të madhe.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 24
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi