Perëndim në bregdet

Shko poshtë

Perëndim në bregdet

Mesazh nga Admin prej Sat Oct 11, 2008 10:53 am

Një burrë dhe një grua të dy të shtrire buzë detit. Ata pëshpërisin me zë të ulët vesh më vesh sikur valët do ti dëgjojnë. E valët përplasen në breg njëra pas tjetrës duke krijuar një melodi që vetëm ato e bëjnë. Dhe dielli po perëndon. Me të vërtetë çaste të bukura, shumë romantike për çdo çift të dashuruarish.
I thotë gruaja burrit:
-Pra ti je ende i virgjër?
Burri:
-Po, sepse nuk ka dalë ende femra e duhur.
Gruaja:
-Sa romantik që je; domethënë, nuk ka dalë femra e duhur që ta duash dhe të të dojë?
Burri:
-Jo, nuk ka dalur ajo femër që të ma japë...

- Gruaja u krijua nga brinja e Burrit ..
E jo nga këmba për të qenë e shkelur,
as nga koka për të qenë më e ngritur se Burri .
Por nga ana (krahu)...Brinjët për të qenë e Mbrojtur
dhe afer Zemrës për të qenë e Dashur ...
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 151
Age : 23
Registration date : 10/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://school.ace.st

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi