Vala apo Ipko.

Shko poshtë

Vala apo Ipko.

Mesazh nga Haris prej Fri Oct 17, 2008 9:07 am

Operatori i telefonisë moblie "Vala" mburret për 9 miljonë thirje e 1 miljonë sms të dërguar gjatë festës së Bajramit. Ndërsa "Ipko" thotë se ende nuk i ka llogaritur se sa thirrje e sms janë dërguar gjatë ditës së Fiter Bajramit. Derisa Vala po kërkonte ndjesë për rrjetin e ngarkuar se tepërmi ipko mburrët me rrjetin e tij, i cili nga kompanija IPKO thuhët se e ka përballuar fare pa probleme

Kështu Gjatë ditës se martë janë kryer gjithsej 9.757.265 thirrje të realizuara nga konsumatorët prepaid te Vala-s në të gjitha drejtimit. Në një komunikatë për media te PTK-es thuhet se në të gjitha drejtimët janë dërguar Mese 1 mijlon SMS (976,055 SMS). Pashtu Operatori Mobil Vala ju kërkon ndjesë të gjithë konsumatorëve të vetë për rrjetin e ngarkuar dhe per thirjet që nuk patën mundësi realizimi.!

Operatori privat i kompanisë mobile IPKO thotë se ende nuk janë bër llogaritjet se sa thirje e SMS janë realizuar gjatë Dites se Fiter Bajramit(30 shtator 2008).Agjenti për media i IPKO-s Astrit Gashi Thotë: "Në bazë të veshtrimeve tona dhe analizave tona, ne kemi pasur një rritje të madhe të sms-ve të dërguar gjatë festës së Bajramit si dhe të minutave" poashtu ai ka theksuar se "IPKO" ka ofruar për festen e Bajramit një cmim jashtzakonisht të lirë për dërgim te sms-ve prej vetem 1 cent në të dy operatorët si dhurat per konsumatorët.!
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 25
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi