Siperfaqja Ujore e Globit ton.

Shko poshtë

Siperfaqja Ujore e Globit ton.

Mesazh nga Ah-f_m@wy1 prej Thu Apr 09, 2009 4:15 pm

Deti Botrore.

--------------------------------------------------------------------------------

Ne toke ekzistojne 4 Oqeane dhe 56 Detera qe se bashku e formojne Detin Boterore I cili perfshin 71% te siperfaqes se pergjithshme te Tokes.

Oqeanet jane:

1. Oqeani Atlantik.
2. Oqeani Paqsor.
3. Oqeani Indian.
4. Oqeani Verior.

Ah-f_m@wy1
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 10
Age : 25
Registration date : 09/04/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesohu.org

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi