Atmosfer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kaka refuzon Manchester City-n

Shko poshtë

Kaka refuzon Manchester City-n Empty Kaka refuzon Manchester City-n

Mesazh nga Haris Tue Jan 27, 2009 8:36 pm

Leite Kaka nuk largohet nga Milan.
Kaka refuzon Manchester City-n 9425
Përfundon saga e super-yllit të Milan, Leite Kaka. Ai nuk e ka pranuar ofertën e majme të Manchester City dhe do t'i mbetet besnik skuadrës së Milanit. Lajmin e ka bërë të ditur në mbrëmje vetë presidenti i klubit, kryeministri italian, Silvio Berlusconi. "Jam shumë i lumtur. Ai nuk është vetëm lojtar i madh në fushë, por edhe person i ndershëm", ka thënë Berlusconi, duke treguar se Kaka i kishte thënë se paratë e ofruara nga City nuk janë të rëndësishme për të. Sipas Berlusconit Kaka është shumë i prekur nga përkrahja e jashtëzakonshme që ka marrë nga tifozët dhe nuk ka kërkuar pagë më të madhe nga klubi i tij. Edhe klubi anglez ka zyrtarizuar përfundimin e bisedimeve për transferimin e mundshëm. Manchester City, që është blerë nga sheikë arabë i kishte ofruar pagë javore prej 550 mijë eurosh yllit brazilian. Kaka është në Milan që prej vitit 2003 dhe është shpallur Lojtari më i mirë i Vitit për 2007-n nga FIFA.
Haris
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 31
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
Kaka refuzon Manchester City-n Left_bar_bleue20/40Kaka refuzon Manchester City-n Empty_bar_bleue  (20/40)

http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi