“Yahoo” do te zevendesoje Yang

Shko poshtë

“Yahoo” do te zevendesoje Yang

Mesazh nga Benjamin prej Tue Nov 18, 2008 11:14 am


Bashkethemeluesi i "Yahoo"-s, Jerry Yang do te zevendesohet nga posti i shefit ekzekutiv, pas deshtimit te negociatave me "Microsoft"-in per shitjen e kompanise.

"Yahoo"-ja kishte marre nje oferte prej 47.5 miliarde dollaresh nga gjigandi informatik, nje shifer tre here me te madhe se vlera e saj aktuale ne treg.

Ndryshimi i Yang nuk do te behet derisa te gjendet nje zevendesues per te. Mediat vendase bejne te ditur se kompania e internetit po ben intervista brenda dhe jashte saj per te gjetur njeriun e pershtatshem.

Yang, i cili filloi te punoje per "Yahoo"-n me shokun e tij te klases David Filo ne 1994, do te lere postin pasi kishte zevendesuar Terry Semel, ne qershor te 2007-es. Ai megjithate do te mbetet ne bordin drejtues te kompanise.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi