Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Barcelona në formën më të mirë

Shko poshtë

Barcelona në formën më të mirë Empty Barcelona në formën më të mirë

Mesazh nga Safir Sun Nov 02, 2008 1:00 pm

Barcelona ka vazhduar serinë e ndeshjeve të shkëlqyeshme me plot gola, pasi që sonte e ka mposhtur Malagan në udhëtim me rezultat 4-1.

Blaugranët e filluan furishëm takimin duke shënuar golin e parë që në minutën e gjashtë me anë të mesfushorit Xavi Hernandez.

Mirëpo, vendasit u kundërpërgjigjën shumë shpejtë duke barazuar shifrat vetëm pas shtatë minutash (13’) me golin e Dudas.

Goli i Messit në minutën e 19-të bëri që Barca të shkojë në pushim me epërsinë 2-1.

Katalunasit shënuan edhe dy gola në pjesën e dytë. Ishte sërish Xavi ai që shënoi golin e tretë (52’), ndërsa një autogol i Weligton përcaktoi shifrat përfundimtare të takimit.