Vit 2009 rekord për AMG-në e Mercede

Shko poshtë

Vit 2009 rekord për AMG-në e Mercede

Mesazh nga Benjamin prej Fri Oct 24, 2008 9:17 am

Edhe pse shumica e prodhuesve të automjeteve janë goditur nga kriza financiare në botë dhe po përballen me rezultate çdo ditë e më të dobëta të shitjes, për disa prodhues në sektorë të caktuar problemet nuk ekzistojnë, në fakt – po ju ecën më mirë se kurrë më parë.
Në mesin e këtyre prodhuesve bie edhe njësia e AMG-së nga Mercedes e cila është lavdëruar për vitin 2008 si rekord.

Kompania nga Affalterbach planifikon që deri në fund të vitit të shes sasinë e njëjtë të automjeteve si në vitin 2007, diç më shumë se 20.000 njësi, mirëpo duke pasur parasysh profitin e shtuar, fitimi do të duhej të ishte më i madh se kurrë.

Seria e fundit brutale e AMG-së, SL65 AMG Black Series, nuk do të ndikoj në shitje duke marrë parasysh se fillimi i shitjes është paralajmëruar për muajin nëntor, mirëpo në AMG besojnë se ky superautomjet do të shtojë seksipilitetin e të gjitha modeleve të tyre, përfshirë edhe atë më të popullarizuar C63 AMG.

Avancimi i AMG-së ka filluar në vitin 1999. Kompania ka shitur 5.000 automjete në vit, që shitja në vitin 2003 të rritet në 20.000 njësi automjetesh në vit.

avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi