Fillon shitja e celularit nga Google

Shko poshtë

Fillon shitja e celularit nga Google

Mesazh nga Benjamin prej Fri Oct 24, 2008 9:15 am

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka filluar shitja e celularit të parë nga kompania Google – G1. Ai do të duhej të konkurronte me pajisjen e njohur botërisht të kompanisë Apple - iPhone. Përkundër promovimit të dobët të celularit, blerësit me interesim e kanë pritur fillimin e shitjes.
Celulari është prodhuar në bashkëpunim me prodhuesit jugkorean, e në të është integruar sistemi operativ i Googlet, Android. Falë tij, celulari kthehet në një kompjuter miniatural.

Ekspertët e G1 e paralajmërojnë si celular i cili do të mund të shkatërronte atë iPhone nga Apple. Blerësit megjithatë pranojnë se hiti i sotëm qysh nesër do të mund të ishte një copë e vjetër e plastikës. Përkundër kësaj interesimi mbetet shumë i madh.


Operatorët amerikanë të rrjeteve mobile do ta ofrojnë celularin me çmim prej 180 dollarësh dhe me marrëveshje parapagimi. Derisa në tregun tonë evropian ky celular do të duhej të arrinte në fillim të vitit të ardhshëm
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi