Nga Dell vjen edhe një Inspiron miniatural

Shko poshtë

Nga Dell vjen edhe një Inspiron miniatural

Mesazh nga Emir prej Thu Oct 23, 2008 11:04 amInspironi i ri Mini 12 ende nuk është paraqitur zyrtarisht, por ai është paraqitur në faqet e Dellit për mbështetje teknike, prandaj është pothuajse e sigurt se shumë shpejt do ta shohim në shitje.
Laptopi më i ri miniatural nga kompania Dell është interesant për faktin se bëhet fjalë për laptopin me diagonalen më të madhe të ekranit (12.1 inç) i cili përdorë procesorin Atom nga Intel, i cili është i dedikuar për ultra-laptopët dhe kompjuterët e dorës. Në përkthim kjo do të nënkuptojë komfor të mirë gjatë përdorimit me shpenzim të ulët të energjisë, që është kombinim për të cilin nuk mund të ankohemi.

Specifikat tjera janë 1 GB DDR2 RAM memorie, qasje për rrjet, lidhje Bluetooth e WiFi, tre porte USB 2.0, dalje VGA, audio hyrje dhe dalje si dhe rezolucion prej 1.280 x 800 pikselash. Çmimi megjithatë mbetet tani për tani i panjohur.

support.dell.com
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 24
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi