LG paraqet LCD televizor të hollë të dyfishtë

Shko poshtë

LG paraqet LCD televizor të hollë të dyfishtë

Mesazh nga Emir prej Thu Oct 23, 2008 10:59 amKëtë lajm do ta vendosim në kategorinë “nuk e dimë pse kjo ekziston, por po na pëlqen”. Në fakt, kompania LG ka paraqitur ekran të hollë LCD i cili tregon fotografinë e njëjtë në të dyja anët.
Sa i përket vlerës së përdorimit të kësaj çudie, na bien ndërmend vetëm lojërat dhe përmbajtjet edukative. Për shembull, nuk do të ishte keq që profesorët dhe nxënësit të mund të ndjekin përmbajtjen e njëjtë gjatë ligjëratës. Mirëpo, përveç kësaj, dyshojmë që kjo teknologji do të mbijetojë në numër të madh të pajisjeve, përveç nëse ekspertët e kompanisë LG nuk ka ndonjë ide revolucionare në mendje.

Në çdo rast, bëhet fjalë për koncept i cili ndoshta kurrë nuk do të arrijë të del në treg, e kur kjo të ndodhë, do të jemi të parët të cilët do të ju informojmë për këtë.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 24
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi