Lancia Delta 2008

Shko poshtë

Lancia Delta 2008

Mesazh nga Emir prej Thu Oct 23, 2008 10:56 amPara dy vitesh Lancia prezantoi si koncept Delta-n e re në panairin e automobilistik të Parisit. Ndërsa këtë herë po në të njëjtin panair, Lancia u paraqit me automjetin e ri Delta, i cili konsiderohet si më i popullarizuari në historinë e Lancias.
Lancia Delta e cila paraqitet pas 15 vitesh pauzë me model të ri do të jetë e përparuar teknikisht në kompakt me grupacionin e Fiatit.

Gjithçka është e punuar në stilin e kult-kompanisë italiane, ndërsa motorizimi do të jetë i veçantë. Do të përfshihen motorë dizelë 1.6 dhe 2.0 litra, derisa versioni turbo do ta ketë motorin 1.9 litra i cili do të zhvillojë 190 KF.

Edhe motorët benzinë do të kenë mbushje të drejtpërdrejtë dhe turbo. Njëri është tanimë i njohur nga gama e Fiatit (1.4 litra Turbo), ndërsa tjetri do të jetë model krejtësisht i ri (1.8 litra Turbo).
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 24
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi